> Nastava  > INA  > Eko grupa

EKO GRUPA

Eko grupa škole, u koju su uključeni učenici od petog do osmog razreda, pod vodstvom učitelja Joška Rubelja i učiteljice Marijane Smoje, djeluje već dugi niz godina u našoj školi.  U posljednje vrijeme eko grupa je usko povezana i surađuje sa školskom zadrugom „Plokite,“ koju  vode isti nastavnici, s tim da su u rad zadruge još uključeni i drugi učenici, te  njihovi roditelji, uz pomoć drugih učitelja.
Neke od aktivnosti koje provodi eko grupa tijekom cijele kalendarske godine su briga, uređenje i očuvanje školskog vrta, organiziranje školskog eko kviza povodom Dana planeta  Zemlje, sudjelovanje na županijskom natjecanju iz ekologije, skupljanje otpada poput starih baterija,elektronskog otpada, papira,  čišćenje i zaštita okoliša, uređenje školskih panoa, educiranje učenika i njihovih roditelja, izrada ekoloških proizvoda i organiziranje izložbeno – prodajnih akcija tijekom kojih vršimo prodaju tih istih proizvoda povodom Božića, Uskrsa i Dana škole…
U školskom vrtu vršimo okopavanje, rezidbu, gnojidbu, zalijevanje i čišćenje biljka. Održavamo školski kamenjar s nasadima autohtonog dalmatinskog bilja, poput lavande, kadulje, ružmarina, majčine dušice, mirte…Njegujemo mali školski maslinik s dvadesetak mladih sadnica maslina, uređujemo školski atrij i četiri nove betonske žardinjere koje se nalaze ispred glavnog školskog ulaza.

U suradnji sa zadrugarima izrađujemo razne proizvode kao naprimjer eko sapun na bazi lavande,  ukrasne predmete oslikavamo salvetnom tehnikom poput božićnih kuglica ili uskršnjih jaja, izrađujemo i kutijice za nakit, božićne anđele ili uskršnje piliće, mirisne gel svijeće, staklene oslikane vaze, akvarije i slične proizvode koje uspješno prodajemo u prebožićno i preduskrsno vrijeme.
Ove godine smo na županijskom natjecanju iz ekologije osvojilim zapaženo peto mjesto, s temom „Zbrinjavanje elektroničkog otpada“.
Cilj eko grupe je razvijanje eko svijesti o očuvanju  prirode, te naučiti ljude da žive u suglasju s prirodom.
Svake godine  sve se veći broj djece i njihovih roditelja s velikom radošću, entuzijazmom  i veseljem uključuje  u rad naše eko grupe. Eko grupa će  i dalje uspješno nastaviti s radom, kako bi i u buduće naša škola i njen školski vrt te naš kvart Plokite bili ljepši, čistiji i uredniji.

Priložene prezentacije:

ŠKOLSKA NATJECANJA

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"