> Nastava  > INA  > Eko grupa

EKO GRUPA

Eko grupa škole, u koju su uključeni učenici od petog do osmog razreda, pod vodstvom učitelja Joška Rubelja i učiteljice Marijane Smoje, djeluje već dugi niz godina u našoj školi.  U posljednje vrijeme eko grupa je usko povezana i surađuje sa školskom zadrugom „Plokite,“ koju  vode isti nastavnici, s tim da su u rad zadruge još uključeni i drugi učenici, te  njihovi roditelji, uz pomoć drugih učitelja.
Neke od aktivnosti koje provodi eko grupa tijekom cijele kalendarske godine su briga, uređenje i očuvanje školskog vrta, organiziranje školskog eko kviza povodom Dana planeta  Zemlje, sudjelovanje na županijskom natjecanju iz ekologije, skupljanje otpada poput starih baterija,elektronskog otpada, papira,  čišćenje i zaštita okoliša, uređenje školskih panoa, educiranje učenika i njihovih roditelja, izrada ekoloških proizvoda i organiziranje izložbeno – prodajnih akcija tijekom kojih vršimo prodaju tih istih proizvoda povodom Božića, Uskrsa i Dana škole…
U školskom vrtu vršimo okopavanje, rezidbu, gnojidbu, zalijevanje i čišćenje biljka. Održavamo školski kamenjar s nasadima autohtonog dalmatinskog bilja, poput lavande, kadulje, ružmarina, majčine dušice, mirte…Njegujemo mali školski maslinik s dvadesetak mladih sadnica maslina, uređujemo školski atrij i četiri nove betonske žardinjere koje se nalaze ispred glavnog školskog ulaza.

U suradnji sa zadrugarima izrađujemo razne proizvode kao naprimjer eko sapun na bazi lavande,  ukrasne predmete oslikavamo salvetnom tehnikom poput božićnih kuglica ili uskršnjih jaja, izrađujemo i kutijice za nakit, božićne anđele ili uskršnje piliće, mirisne gel svijeće, staklene oslikane vaze, akvarije i slične proizvode koje uspješno prodajemo u prebožićno i preduskrsno vrijeme.
Ove godine smo na županijskom natjecanju iz ekologije osvojilim zapaženo peto mjesto, s temom „Zbrinjavanje elektroničkog otpada“.
Cilj eko grupe je razvijanje eko svijesti o očuvanju  prirode, te naučiti ljude da žive u suglasju s prirodom.
Svake godine  sve se veći broj djece i njihovih roditelja s velikom radošću, entuzijazmom  i veseljem uključuje  u rad naše eko grupe. Eko grupa će  i dalje uspješno nastaviti s radom, kako bi i u buduće naša škola i njen školski vrt te naš kvart Plokite bili ljepši, čistiji i uredniji.

Priložene prezentacije:

do pocetka šk. godine

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.