> Nastava  > INA  > Eko grupa

EKO GRUPA

Eko grupa škole, u koju su uključeni učenici od petog do osmog razreda, pod vodstvom učitelja Joška Rubelja i učiteljice Marijane Smoje, djeluje već dugi niz godina u našoj školi.  U posljednje vrijeme eko grupa je usko povezana i surađuje sa školskom zadrugom „Plokite,“ koju  vode isti nastavnici, s tim da su u rad zadruge još uključeni i drugi učenici, te  njihovi roditelji, uz pomoć drugih učitelja.
Neke od aktivnosti koje provodi eko grupa tijekom cijele kalendarske godine su briga, uređenje i očuvanje školskog vrta, organiziranje školskog eko kviza povodom Dana planeta  Zemlje, sudjelovanje na županijskom natjecanju iz ekologije, skupljanje otpada poput starih baterija,elektronskog otpada, papira,  čišćenje i zaštita okoliša, uređenje školskih panoa, educiranje učenika i njihovih roditelja, izrada ekoloških proizvoda i organiziranje izložbeno – prodajnih akcija tijekom kojih vršimo prodaju tih istih proizvoda povodom Božića, Uskrsa i Dana škole…
U školskom vrtu vršimo okopavanje, rezidbu, gnojidbu, zalijevanje i čišćenje biljka. Održavamo školski kamenjar s nasadima autohtonog dalmatinskog bilja, poput lavande, kadulje, ružmarina, majčine dušice, mirte…Njegujemo mali školski maslinik s dvadesetak mladih sadnica maslina, uređujemo školski atrij i četiri nove betonske žardinjere koje se nalaze ispred glavnog školskog ulaza.

U suradnji sa zadrugarima izrađujemo razne proizvode kao naprimjer eko sapun na bazi lavande,  ukrasne predmete oslikavamo salvetnom tehnikom poput božićnih kuglica ili uskršnjih jaja, izrađujemo i kutijice za nakit, božićne anđele ili uskršnje piliće, mirisne gel svijeće, staklene oslikane vaze, akvarije i slične proizvode koje uspješno prodajemo u prebožićno i preduskrsno vrijeme.
Ove godine smo na županijskom natjecanju iz ekologije osvojilim zapaženo peto mjesto, s temom „Zbrinjavanje elektroničkog otpada“.
Cilj eko grupe je razvijanje eko svijesti o očuvanju  prirode, te naučiti ljude da žive u suglasju s prirodom.
Svake godine  sve se veći broj djece i njihovih roditelja s velikom radošću, entuzijazmom  i veseljem uključuje  u rad naše eko grupe. Eko grupa će  i dalje uspješno nastaviti s radom, kako bi i u buduće naša škola i njen školski vrt te naš kvart Plokite bili ljepši, čistiji i uredniji.

Priložene prezentacije:

CENTAR IZVRSNOSTI

HRVATSKA ENCIKLOPEDIJA

Hrvatski pravopis

Upisi u 1.razred 2019./20.

DISLAJKAM MRŽNJU

07.05.2021. 10:08
Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio"
U četvrtak, 13. svibnja 2021. godine s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio". Sedmi u ... The post Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio" appeared first on CARNET .

06.05.2021. 15:52
Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aktivne mrežne opreme za nadogradnju okosnice CARNET mreže u sklopu projekta “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže appeared first on CARNET .

05.05.2021. 18:02
INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021
Postovani, U cetvrtak, 6. svibnja 2021., od 16:00 do 20:00 sati, odvijati ce se hitni radovi na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o.. Tijekom radova doci ce do ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021 appeared first on CARNET .