PLAN  UPISA
djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2016./2017.
u osnovne škole Grada Splita

Školski obveznici za prijavu u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2016./2017. na području Splitsko-dalmatinske županije su

djeca rođena od 1. travnja 2009. do 31. ožujka 2010.,
-
djeca rođena od 1. travnja 2010. godine do 31. prosinca 2010. za koju roditelji, odnosno
    staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
-
djeca kojima je za šk.god. 2015./16. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne
    škole,
-
djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2016/2017. provodit će se u razdoblju od 8. do 19. veljače 2016. sukladno Mreži škola, odnosno upisnom području elektronskim putem na obrascu Prijava upisa, što će biti objavljeno na web stranici Ureda državne uprave SDŽ.

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj odnosno staratelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika za prijevremeni upis.

Za područje grada Splita zahtjev se upućuje na obrascu 6 (www.udu-sdz.hr) na adresu: Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, Split, Vukovarska 1 i/ ili emailom: prosvjeta@udu-sdz.hr.

Dijete, kojemu je zbog teškog oštećenja zdravlja onemogućeno redovito školovanje ili koje ima višestruke teškoće, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja, odnosno dijete koje je s obzirom na vrstu, stupanj i težinu oštećenja steklo pravo na skrb izvan vlastite obitelji radi osposobljavanja na samozbrinjavanje u domu socijalne skrbi ili pravo na pomoć i njegu u kući, u sklopu kojeg se osigurava pružanje usluga psihosocijalne pomoći, može se privremeno osloboditi upisa u prvi razred osnovne škole.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred, roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave na obrascu 6. (www.udu-sdz.hr). Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.Za područje grada Splita zahtjev se upućuje na obrascu 6 na adresu: Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, Split, Vukovarska 1 i/ ili emailom: prosvjeta@udu-sdz.hr.

Nakon provedenih prijava Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji, utvrđuje popis djece, školskih obveznika i dostavlja ga stručnim povjerenstvima u osnovnim školama, najkasnije do 1. ožujka 2016. Stručna povjerenstva predlažu raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece i dostavljaju Uredu do 21. ožujka 2016., koji ga objavljuje putem medija, na internetskim stranicama Ureda, oglasnim pločama škola i zdravstvenih ustanova.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2016. Nakon završenog postupka procjene psihofizičkog stanja djeteta Stručno povjerenstvo škole obavlja razgovor s roditeljem. Roditelj ima pravo uvida u mišljenje i prijedlog svakog člana Stručnog povjerenstva škole.

Svaka će osnovna škola sama, odrediti datum upisa u svojoj školi najkasnije do 30. lipnja 2016. godine, a iznimno do 31. kolovoza 2016.godine za djecu koja su iz opravdanih razloga ostala neupisana.

Upisno područje škole su ulice:

• Vukovarska (od broja 75 do 81 - neparni)
  • Bruna Bušića (brojevi 17 i 31)
  • Velebitska (broj 32)
  • Dubrovačka (brojevi 50 i 52)
  • Iločka (od nroja 1 do 22)
  • Đakovačka (od broja 1 do 15)
  • Vinkovačka (od broja 1 do 53 i od broja 2 do 18)
  • Slavonska (od broja 1 do 17 i od broja 2 do 12)
  • Valpovačka (od broja 1 do 15 i od broja 2 do 16)
  • Požeška (od broja 1 do 11 i od broja 2 do 18).

Na upis je potrebno doći s djetetom i ponijeti slijedeće:

• rodni list (preslik)
  • domovnicu (preslik)
  • OIB djeteta

PRVAŠIĆI, ŽELIMO VAM RADOSNE I VESELE ŠKOLSKE DANE!

Sjednica UČITELJSKOG VIJEĆA

CENTAR IZVRSNOSTI

HRVATSKA ENCIKLOPEDIJA

Hrvatski pravopis

Upisi u 1.razred 2019./20.

DISLAJKAM MRŽNJU

07.05.2021. 10:08
Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio"
U četvrtak, 13. svibnja 2021. godine s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio". Sedmi u ... The post Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio" appeared first on CARNET .

06.05.2021. 15:52
Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aktivne mrežne opreme za nadogradnju okosnice CARNET mreže u sklopu projekta “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže appeared first on CARNET .

05.05.2021. 18:02
INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021
Postovani, U cetvrtak, 6. svibnja 2021., od 16:00 do 20:00 sati, odvijati ce se hitni radovi na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o.. Tijekom radova doci ce do ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021 appeared first on CARNET .