e-Dnevnik

Roditeljima i učenicima je u aplikaciji omogućen pregled ocjena, izostanaka i bilježaka, planiranog rasporeda pisanih zadaća te osobnih podataka.
e-Dnevnik je web aplikacija namijenjena vođenju razredne knjige u elektroničkom obliku. Uz postojeće funkcionalnosti razredne knjige u papirnatom obliku, aplikacija sadrži i izvještaje koji omogućavaju dodatne analize pri pedagoškom praćenju. Time je razrednicima, nastavnicima i pedagoškom osoblju omogućen jednostavniji način izrade različitih izvještaja o ocjenama i izostancima.
Pristup aplikaciji imaju ravnatelji škola te nastavno i stručno osoblje. Predmetni nastavnici imaju pristup samo podacima o svom predmetu, dok razrednici imaju pristup svim podacima o učenicima svog razreda. Ravnatelji i stručno osoblje imaju ovlasti pregleda podataka na razini škole.
Dodatna prednost e-Dnevnika je suzbijanje neovlaštenog unosa, ali i slučajeva krađe i nehotičnog ili namjernog uništavanja razredne knjige.

e-Dnevnik za učenike i roditelje

Osim e-Dnevnika za djelatnike škola, kreirana je i posebna aplikacija “e-Dnevnik za učenike i roditelje
Učenicima je u aplikaciji omogućen pregled ocjena, izostanaka i bilježaka, planiranog rasporeda pisanih zadaća te osobnih podataka koje su nastavnici upisali u sustav e-Dnevnik. Korisničko ime i lozinku za prijavu učenici dobivaju u svojoj školi od administratora imenika. Popis administratora dostupan je na  CARNETovim stranicama.

Roditeljima je omogućen uvid u iste podatke koje vide učenici, ali se iz pedagoških razloga ocjene i izostanci prikazuju s određenim vremenskim odmakom. U sustav se roditelji mogu prijaviti isključivo putem sustava e-Građani.

Testnoj verziji e-Dnevnika možete pristupiti na adresi: https://e-dnevnik-test.skole.hr
Službena verzija e-Dnevnika se nalazi ovdje: https://e-dnevnik.skole.hr

Video upute za korištenje e-Dnevnika

Prijava u sustav i promjena PIN-a
Odabir ravnatelja

Odabir predmeta za školu
Dodjeljivanje predmeta nastavnicima
Kreiranje razreda
Povlačenje učenika u razredd iz e-Matice
Uređivanje učenika
Dodavanje predmeta razredu
Unos elemenata ocjenjivanja
Stvaranje kombinirane grupe učenika
Grupni unos ocjena
Kreiranje tjedna i dana
Evidencija pisanih zadaća i lektira
Unos ocjena iz predmeta
Unos radnog sata i izostanaka
Ažuriranje izostanaka i alarmi
Roditeljski sastanci i izvještaji
e-Dnevnik edukacija

« Studeni 2018 »

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.