Posjet solinskom muzeju "Dom kulture Zvonimir"

Autor: DANIJEL RAJIĆ, 30. 1. 2018.

26. siječnja 2018. g. posjetili smo Muzej u Solinu.

Bilo nam je zaista lijepo!

Poseban doživljaj bio je kada smo igrali antičke igre, razgledali antički grad Salonu (Salona Polis) i Gradsku galeriju gdje smo vidjeli slike Vjekoslava Paraća i rimske mozaike.
Puno smo toga naučili: ulijevanje gipsa u kalupe, pečenje gline, izradu glava Solinjanki…
Osmijeh nam nije silazio s lica.

S nama je išao naš dragi ravnatelj. Bio je zaista ugodno društvo. Zajedno smo razgledali izložbu dječjih likovnih radova.
Stekli smo i nova prijateljstva. Jedno takvo predivno prijateljstvo je s gospodinom Juricom Milićem koji nam je iscrpno objašnjavao i opisivao sve predmete iz muzeja.
Slikali smo se pored rimskog vojnika koji je na sebi nosio oklop težak 15 kilograma.
Bili smo zadivljeni životom starih Rimljana, vidjeli smo njihovo kazalište, ostatke kuća i palača.
Zahvalila bih se našim domaćinima koji su nas lijepo primili i sve nam strpljivo objasnili.
Također, zahvalila bih se i ravnatelju koji nam je priuštio ovaj predivan izlet. Za nas je ovo jedna velika avantura.

Dragi ravnatelju, HVALA VAM!!!

Gea Lucija Pletikosić, Mia Bančić, Lara Ramona Šantić, Ana Živaljić, autorica teksta

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.