Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta obavještava stručnu javnost da je u tijeku stručna rasprava o kurikulumskim dokumentima na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme – www.kurikulum.hr

Stručna rasprava

Stručna rasprava o kurikulumskim dokumentima, namijenjena stručnoj javnosti, predstavlja strukturirano stručno savjetovanje u skladu s kojim struka ima priliku svojim znanjem, iskustvom i stručnošću utjecati na konačan sadržaj kurikulumskih dokumenata odnosno na obrazovnu politiku, a koje je izradila Ekspertna radna skupina zajedno sa stručnim radnim skupinama (SRS) i Jedinicom za stručnu i administrativnu podršku (JSAP).

Ciljani dionici u stručnoj raspravi su:

učitelji, nastavnici, odgajatelji, stručni suradnici i ravnatelji,
visokoškolska i znanstvena zajednica,
profesionalna/strukovna udruženja, sindikati, komore i sl.

Stručna rasprava održava se u dva komplementarna oblika:

a) na organiziranim predstavljanjima i skupovima,

b) u online okruženju na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme -www.kurikulum.hr

Detaljnije informacije o načinu, vrsti i planu savjetovanja mogu se pronaći na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme - stručna rasprava, točnije u dokumentu Cjelovita kurikularna reforma - Stručna rasprava i javno savjetovanje. Pozivamo stručnu javnost da pažljivo iščita dokument u kojemu se nalaze upute vezane uz savjetovanje te na taj način dobije uvid u plan, vrstu i način savjetovanja, kao i mogućnosti sudjelovanja u tom savjetovanju.

S tim u svezi, svraćamo pozornost kako stručna rasprava traje od 14. ožujka do 1. svibnja 2016. godine te kako je trajanje stručne rasprave različito za kurikulumske dokumente različitih razina. Prema navedenom, savjetovanje o Okviru nacionalnoga kurikuluma traje do 28. ožujka, a za ostale kurikulumske dokumente do 1. svibnja 2016. godine.

ŠKOLSKA NATJECANJA

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"