OSNOVNA ŠKOLA PLOKITE
       Split, Slavonska 13

U Splitu, 30.svibnja 2018.godine.

Na temelju članka 126. i 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 – ispravak, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12,126/12, 94/13, 136/14-RUSRH, 152/14 i 7/17). te članka 61.Statuta Osnovne škole Plokite Split,
Školski odbor Osnovne škole Plokite raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ravnateljice škole

Uvjeti:

1. Završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti
          a)  Sveučilišni diplomski studij ili
            b)  Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
            c)  Specijalistički diplomski stručni studij
  2. Uvjeti propisani člankom 106.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi
  3. Najmanje osam (8) godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnima za obrazovanje, od čega najmanje pet (5) godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama

Ravnatelj/ica osnovne škole može biti i osoba koja je završila stručni četverogodišnji studij za učitelje kojima se stječe 240 ETCS bodova.

Iznimno, osoba koja ne ispunjava uvjete iz članka 126.stavka 1.podstavka 1. i stavka 2.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj ili srednjoj školi može biti ravnatelj/ica osnovne škole ako u trenutku prijave na natječaj za ravnatelja obavlja dužnost ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu, a ispunjava/la je uvjete za ravnatelja/icu propisane Zakonom o osnovnom školstvu („Narodne novine br. 59/90, 26/93, 27/93, 29/94, 7/96, 59/01, 114/01 i 76/05).

Uz prijavu na natječaj kandidati trebaju priložiti slijedeće dokumente (u izvorniku ili ovjerenom presliku):

• Životopis
  • Domovnicu odnosno dokaz o državljanstvu
  • Diplomu odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  • Dokaz o položenom stručnom ispitu ili dokaz da je osoba oslobođena obveze polaganja istog
  • Dokaz o stažu osiguranja (potvrda ili elektronički zapis iz matične evidencije HZMO)
  • Dokaz o stažu na odgojno-obrazovnim poslovima (potvrda školske ustanove o vrsti poslova i trajanju radnog odnosa)
  • Uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak glede zapreke za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (uvjerenje nadležnog suda ne starije od 8 dana).

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na  to pravo i priložiti sve dokaze potrebne za ostvarenje prava prednosti pri zapošljavanju.
Da bi ostvario pravo prednosti pri zapošljavanju prema odredbama Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domnovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine br. 121/17.) kandidat je dužan uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja te sve potrebne dokaze navede u članku 103. stavku 1.Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji koji se mogu pronaći na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od 5 godina.
Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.
Rok za podnošenje prijava kandidata je osam (8) dana od dana objave natječaja.
Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti u zatvorenoj omotnici osobno u u tajništvo Škole ili poslati preporučenom pošiljkom na adresu Osnovna škola Plokite, Slavonska 13, 21000 Split  s naznakom „Natječaj za ravnatelja/icu – ne otvarati“.
Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.
O rezultatima Natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

OŠ PLOKITE - Split
"Poštujte naše znakove"

GALERIJA UČENIČKIH RADOVA

COVID - 19
UPUTE Microsoft Teams
CISCO WEBEX MEETING
Matific za škole
TABLET S&T 8788_7
« Prosinac 2020 »

HRlektire.com
CENTAR IZVRSNOSTI

HRVATSKA ENCIKLOPEDIJA

Hrvatski pravopis

Upisi u 1.razred 2019./20.

DISLAJKAM MRŽNJU

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

29.11.2020. 17:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije
Postovani, Uslijed problema u mrezi HT-a doslo je do prekida mrezne povezanosti prema djelu ustanova, onima spojenim preko navedenog operatora, na podrucju Istarske zupanije. Za sad nemamo informacije kad bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije appeared first on CARNET .

27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .