OSNOVNA ŠKOLA PLOKITE
       Split, Slavonska 13

U Splitu, 30.svibnja 2018.godine.

Na temelju članka 126. i 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 – ispravak, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12,126/12, 94/13, 136/14-RUSRH, 152/14 i 7/17). te članka 61.Statuta Osnovne škole Plokite Split,
Školski odbor Osnovne škole Plokite raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ravnateljice škole

Uvjeti:

1. Završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti
          a)  Sveučilišni diplomski studij ili
            b)  Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
            c)  Specijalistički diplomski stručni studij
  2. Uvjeti propisani člankom 106.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi
  3. Najmanje osam (8) godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnima za obrazovanje, od čega najmanje pet (5) godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama

Ravnatelj/ica osnovne škole može biti i osoba koja je završila stručni četverogodišnji studij za učitelje kojima se stječe 240 ETCS bodova.

Iznimno, osoba koja ne ispunjava uvjete iz članka 126.stavka 1.podstavka 1. i stavka 2.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj ili srednjoj školi može biti ravnatelj/ica osnovne škole ako u trenutku prijave na natječaj za ravnatelja obavlja dužnost ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu, a ispunjava/la je uvjete za ravnatelja/icu propisane Zakonom o osnovnom školstvu („Narodne novine br. 59/90, 26/93, 27/93, 29/94, 7/96, 59/01, 114/01 i 76/05).

Uz prijavu na natječaj kandidati trebaju priložiti slijedeće dokumente (u izvorniku ili ovjerenom presliku):

• Životopis
  • Domovnicu odnosno dokaz o državljanstvu
  • Diplomu odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  • Dokaz o položenom stručnom ispitu ili dokaz da je osoba oslobođena obveze polaganja istog
  • Dokaz o stažu osiguranja (potvrda ili elektronički zapis iz matične evidencije HZMO)
  • Dokaz o stažu na odgojno-obrazovnim poslovima (potvrda školske ustanove o vrsti poslova i trajanju radnog odnosa)
  • Uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak glede zapreke za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106.Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (uvjerenje nadležnog suda ne starije od 8 dana).

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na  to pravo i priložiti sve dokaze potrebne za ostvarenje prava prednosti pri zapošljavanju.
Da bi ostvario pravo prednosti pri zapošljavanju prema odredbama Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domnovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine br. 121/17.) kandidat je dužan uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja te sve potrebne dokaze navede u članku 103. stavku 1.Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji koji se mogu pronaći na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od 5 godina.
Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.
Rok za podnošenje prijava kandidata je osam (8) dana od dana objave natječaja.
Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti u zatvorenoj omotnici osobno u u tajništvo Škole ili poslati preporučenom pošiljkom na adresu Osnovna škola Plokite, Slavonska 13, 21000 Split  s naznakom „Natječaj za ravnatelja/icu – ne otvarati“.
Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.
O rezultatima Natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Sjednica UČITELJSKOG VIJEĆA

CENTAR IZVRSNOSTI

HRVATSKA ENCIKLOPEDIJA

Hrvatski pravopis

Upisi u 1.razred 2019./20.

DISLAJKAM MRŽNJU

07.05.2021. 10:08
Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio"
U četvrtak, 13. svibnja 2021. godine s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio". Sedmi u ... The post Webinar: "Kako unaprijediti sadržaj tečaja uz pomoć H5P alata – 1. dio" appeared first on CARNET .

06.05.2021. 15:52
Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aktivne mrežne opreme za nadogradnju okosnice CARNET mreže u sklopu projekta “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže appeared first on CARNET .

05.05.2021. 18:02
INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021
Postovani, U cetvrtak, 6. svibnja 2021., od 16:00 do 20:00 sati, odvijati ce se hitni radovi na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o.. Tijekom radova doci ce do ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi davatelja usluge OiV – 6.05.2021 appeared first on CARNET .